Uždirbti Milijoną: Pirmasis Pripažinimas

Galima daryti didelius išradimus, kurti revoliucingas technologijas, tačiau jei apie tai niekas nežinos, bus sunku kažką parduoti. Apie kiekvieną naują technologinį proveržį būtina pranešti potencialiems klientams, partneriams ir rėmėjams. Dažnai nutinka taip, kad kurdamos naują produktą ar technologiją, kompanijos laikosi visiško konfidencialumo ir kai reikia produktą paleisti į rinką, klientai būna nepasiruošę pirkti, rėmėjai – investuoti, o partneriai – bendradarbiauti.

Ketvirtojoje startuolio Integrated Optics istorijos dalyje pasakojame apie viešinimą ir tai, kokią naudą viešųjų ryšių akcijos jau suteikė šiai kol kas nykštukinei kompanijai.

Prisistatinėti nebereikia

Paskelbus tris publikacijas portale pinigukarta.lt, lazerių kompanijos svetainė sulaukė virš 250 unikalių lankytojų, kurie svetainėje vidutiniškai išbūdavo beveik 5 minutes ir atversdavo 11,45 puslapio. Atmetimo rodiklis yra tik 3,66%. Pasikonsultavus su svetainių optimizavimo specialistais, paaiškėjo, kad tokie rezultatai ypač retai pasitaiko net populiariausiuose pramogų portaluose. Dėl tokių gerų rodiklių, Google paieškos sistema ėmė rodyti svetainės nuorodą paieškos rezultatuose ir parodymų skaičius stipriai auga.

google atvaizdavimų skaičius

Nepaisant šių pozityvių rodiklių, kompanijos steigėjai stengėsi išsiaiškinti ar svetainėje lankosi tikslinė auditorija – lazerius gaminančių kompanijų darbuotojai.

Apsilankius keliuose renginiuose ir paklausinėjus pažįstamų, tapo akivaizdu – didelė dalis lazerininkų bendruomenės apie Integrated Optics jau žino ir nemaža dalis jau matė produktų vizualizacijas patalpintas svetainėje bei supranta, į kokį rinkos segmentą kompanija taikosi.

Lietuvoje tarp lazerius gaminančių kompanijų yra ir dvi stiprios prekybinės įmonės, turinčios platų klientų ratą ir potencialiai galinčios tapti vienais pagrindinių prekybos partnerių.

Pirmoji pergalė

Komunikacija internete yra gerai, tačiau tai nereiškia pripažinimo. Norint sudominti investuotojus, reikėtų kažko daugiau nei tik geras matomumas Google. Būtent todėl kompanijos steigėjai pasinaudojo agentūros “Versli Lietuva” kvietimu ir sudalyvavo organizuojamoje startuolių sesijoje, kuri vyko “Life Sciences Baltics” parodos metu.

Šioje sklandžiai organizuotoje sesijoje dalyvavo su biotechnologijomis susiję  startuoliai (angl. start-ups). Dviejų dienų mokymo ir praktinių užsiėmimų kurse jaunų kompanijų atstovai sėmėsi investavimo, verslo plėtros, intelektinės nuosavybės žinių ir ruošėsi savo verslo idėjos pristatymui. Šis pristatymas įvyko rugsėjo 13 dieną, startuolių atstovų klausė investuotojai, patyrę verslininkai, agentūros darbuotojai ir platus ratas besidominčiųjų.

Integrated Optics nėra biotechnologijų kompanija, IO gamina kuria ir ruošiasi gaminti lazerius. Su biotechnologijomis jie susiję tik tuo, kad ten gausu lazerių pritaikymų. Tačiau tai nesutrukdė laimėti trečiosios vietos. Integrated Optics buvo apdovanota specialiuoju prizu – kelione į JAV technologijų parką ir “verslo spartintuvą” Akrono mieste. Komisija nusprendė, kad būtent šiai lazerių kompanijai bus naudingiausia aplankyti technologijų parke įsikūrusias įmones, ieškoti partnerių, išbandyti infrastruktūrą ir galbūt ruoštis įsteigti atstovybę JAV.

Rezultatų ataskaita

Po beveik dviejų mėnesių kompanijos veiklos, gerokai įpusėjo pirmųjų produktų kūrimas, aiškėja ir pildosi verslo planas – kompanijos inžinieriai jau baigė kurti mechaninį lazerių dizainą bei optinę dalį, lieka testuoti ir tobulinti elektroniką. Taip pat gerokai padidėjo kompanijos matomumas, Google reitingai bei gautas pirmasis svarbus apdovanojimas.

Kompanijos sąskaitą papildė 500 Lt piniginis prizas už iškovotą trečiąją vietą ir ypač vertingi kelialapiai į Jungtines Amerikos Valstijas.

Investicijų klausimas taip pat juda į priekį – galimybėmis investuoti į lazerių technologijų startuolį domisi du rizikos kapitalo fondai. Tačiau priimti investicijų neskubama – Integrated Optics partneriai nori padaryti kuo daugiau namų darbų ir tikisi paleisti pirmuosius produktus – tada ir investavimo sąlygos bus palankesnės ir investicijų reikės mažiau. Laukite tęsinio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *