Paieška Pagal Klasifikaciją

Išradimų patentų paieška pagal klasifikaciją yra konkretesnė ir tikslesnė nei paieška pagal raktinius žodžius, nes kartais panašiems išradimams aprašyti gali būti naudojami skirtingi terminai ir atvirkščiai, panašūs terminai skirtingiems išradimams, o klasifikacija nurodo labai panašių išradimų grupes. Tiksliai nustačius grupę(-es) ir peržiūrėjus išradimus joje (jose), galima teigti, kad buvo atlikta išsami paieška.

Paplitusios dvi pagrindinės išradimų klasifikacijos- europietiškoji ir tarptautinė. Tarp šių dviejų rūšių yra daug panašumų – na bent jau pagrininėse (aukštesnio lygio) kategorijose. Paskutiniu metu dedama daug pastangų, siekiant suvienodinti išradimų klasifikacijas ir visame pasaulyje naudotis tik viena klasifikacija. Tačiau kaip ir visi dideli darbai, kurie yra daromi patentų pasaulyje, vyksta lėtai. Išradimų klasifikaciją sudaro raidžių ir skaitmenų derinys, pvz. G09G3/32 ir G09F9/33, kur pirmesni simboliai atitinka aukštesnio hierarchinio lygmens išradimų klasę, o tolimesni – vis žemesnę. Išsamų klasės aprašą rasime adresu http://v3.espacenet.com/eclasrch.

Klasės G09F9/33 skamba šitaip: “puslaidininkiniai pritaisai, tokie kaip diodai” (angl. being semiconductor devices, e.g. diodes), o apibendrinta klasė G09F9/00 apibūdinama kaip „indikaciniai įrenginiai, pritaikyti skirtingai informacijai pateikti, kuriuose informacijos pateikimas remiasi atskirų elementų atrinkimu arba kombinacija“. Klasės G09G3/00 aprašas skamba taip: “kontrolės įrenginiai arba grandynai, skirti naudoti tik sistemoje su vaizdiniais indikatoriais, kitokiais nei katodinėmis spindulinėmis lempomis” (angl. Control arrangements or circuits, of interest only in connection with visual indicators other than cathode-ray tubes).

Jei ieškosime išradimų, susijusių su šviesos diodų valdymo schemomis, akivaizdu, kad mums reikalinga klasė bus G09G3/00 ir visi mus dominantys analogai turėtų būti jai priskirti. Įvedus vien tik klasę, randama 270 patentų, todėl reikia susiaurinti paieška įvedant papildomą raktinį žodį. Šiuo atveju turbūt tinkamiausias raktinis žodis yra „LED“, reiškiantis šviesos diodą. Įvedus klasę G09G3/00 ir žodį “LED” randami 8 patentai. Tarp šių patentų be abejonės yra mums aktualiausi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *