Kaip Užpatentuoti Išradimą?

Savo įrašuose jau apžvelgėme daugelį aspektų, kas svarbu patentuojant išradimą ir iš ko susideda išradimo patentavimo procesas. Taigi, metas sudėti nuorodas ir pateikti trumpą reziume, kaip patentuojami išradimai ir ko reikia norint atlikti kiekvieną iš tų žingsnių.

1. Patentinė paieška

Tai būdas sumažinti patentavimo riziką. Šis žingsnis yra pats pirmasis, tiek prieš imantis išradimų patentavimo, tiek ir norint atlikti patentinio švarumo analizę. Verslo konsultantai dar naudoja šį metodą, siekiant nustatyti, kurios kompanijos siekia technologinio proveržio tam tikroje srityje. Dažnai tokia paieška pasufleruoja, į kurias kompanijas verta investuoti.

2. Išradimo aprašymas, apibrėžtis ir brėžiniai

Prieš pateikiant patento paraišką, reikia parengti dokumentą, kuriame būtų išsamiai aprašytas išradimo įgyvendinimas, nurodytos jo apsaugos ribos ir pateikti aiškinamieji brėžiniai. Tokiame aprašyme yra naudojamos specifinės formuluotės, kurios leidžia išlaikyti tinkamą detalumo ir apsaugos platumo santykį.

3. Prioritetinė patento paraiškos pateikimas

Nuo prioritetinės paraiškos pradedamas patentavimo procesas, taip pat tai yra patentavimo strategijos sudedamoji dalis. Kur pateikti prioritetinę paraišką priklauso nuo kelių faktorių, kurie aptariami aukščiau esančioje nuorodoje.

Pateikus patento paraišką, prasideda ilgas, brangus ir sudėtingas procesas, vadinamas patentavimo proceso vykdymu (angl. Patent Prosecution), apie kurį rašysime vėliau.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *