Išradimai

isradimasPatentavimas yra liaudyje paplitęs terminas, reiškiantis išradimų patentavimą. Tai procesas, kada teisinėmis priemonėmis siekiama apsaugos techniniam arba technologiniam sprendimui (išradimui). Pagrindiniai patentavimo elementai yra:

 

 

Siekiant patentinės apsaugos daugelyje valstybių, naudojamasi konvencinėmis patentinėmis paraiškomis, tokiomis kaip PCT (pagal Patentinės Kooperacijos Sutartį), regioninėmis patentinėmis paraiškomis, kurių populiariausia yra Europos Patentas.

komercializavimas

Kita medalio pusė yra patento panaudojimas, arba komercializavimas, kuris savo ruožtu sisideda iš šių dalių:

 

Kompanijoms, kurios išradimų nepatentuoja, tačiau dirba srityje, kurioje yra gausu patentuotų technologijų, tenka susidurti su pažeidimo ir teisminio bylinėjimosi rizika. Todėl tokioms kompanijoms svarbu atlikti šiuos, su intelektine nuosavybe susijusius, veiksmus:

Ši atmintinė padės tiek patentuojančioms, tiek ir to nedarančioms kompanijoms. Šioje svetainėje pateikiame informaciją apie daugelį iš aukščiau išvardintų punktų. Jei kažkokios informacijos reikia skubiai, brūkštelkite žinutę komentaruose, bandysime padėti.

Mūsų blog’e pasisemsite naudingų žinių apie išradimų patentavimą ir komercializavimą. Skaitykite paskutinius įrašus