Formuluotės ir Terminologija

Ruošiant išradimo aprašymą vertėtų atkreipti dėmesį  į kai kuriuos teksto formulavimo ypatumus. Yra nusistovėję nemažai šabloniškų žodžių junginių, kurie labai praverčia rašant aprašymą. Vienas iš tokių pavyzdžių yra žodžių “susideda iš” pakeitimas žodžiu “turi”. Kadangi, jei rašoma “susideda iš”, vadinasi, bus išvardintos visos prietaiso sudedamosios dalys, o jei vartosime žodį “turi”, tai reikš, kad prietaisas be kitų komponentų turi ir išvardintus komponentus. Atrodo lyg ir smulkmena, tačiau nuo tokios smulkmenos gali labai priklausyti išradimo teisinė apsauga. Žodžio “turi” naudojimas yra universalus.

Kiek sudėtingiau, kai reikia nurodyti fizikinius dydžius ir dydžių spektrą (diapazoną). Tokiose situacijose labai svarbu surasti apibrėžtumo balansą – kad nurodyti dydžiai apimtu kuo platesnę taikymo sritį, bet tuo pačiu, būtų aišku, apie ką kalbama.

Tarkime, mūsų išradimas yra medžiagų apdirbimo procesas, kuriame naudojamas lazeris. Lazerio spinduliuotės ir medžiagos sąveika daugiausia priklauso nuo trijų parametrų:

  • impulso trukmės
  • impulso energijos
  • spinduliuotės bangos ilgio (dažnio)

Norint nurodyti tinkamas trukmes, pravartu turėti eksperimento duomenis, iš kurių būtų aišku, su kuriais parametrais gaunama geriausia apdirbimo kokybė, greitis ar kitas reikiamas kriterijus.

Vėliau, rašant išradimo aprašymą ir apibrėžtį, patartina kiekvienam parametrui įdėti 2 punktus:

1. tinkamiausiu atveju, impulso trukmė yra 100 fs – 10 ps

2. pagal ankstesnį punktą, kai impulso trukmė yra 200 fs – 350 fs (tuo atveju, jei eksperimento metu buvo nustatyta, kad geriausia apdirbimo kokybė buvo prie šių parametrų).

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *